Urząd Miejski w Raciążu

Burmistrz Miasta Raciąża zaprasza na II Raciąski Rajd Rowerowy, który odbędzie się w sobotę,21 lipca 2018r.

W imprezie może uczestniczyć każda chętna osoba pełnoletnia lub niepełnoletnia pod opieką rodzica lub opiekuna, która do 18 lipca 2018r. dokona zgłoszenia, wpłaty wpisowego(w wysokości 15 zł od osoby dorosłej) oraz wypełni oświadczenie. Opłaty wpisowe przyjmowane są w kasie Urzędu Miejskiego w Raciążu (w godzinach 8:00 – 14:30) lub przez wpłatę na konto Urzędu numer 31 8233 0004 0000 1544 2016 0009.

Zgłoszenia można dostarczyć osobiście do sekretariatu Urzędu lub przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Liczba miejsc ograniczona.

II Raciąski Rajd Rowerowy - Podróż przez XX-lecie - 21 lipca 2018r.

Rozpoczęcie Rajdu nastąpi o godzinie 8:00 przed Urzędem Miejskim w Raciążu. W pierwszym etapie uczestnicy przejadą do Wierzbicy Pańskiej. Tam odwiedzą nadal działający młyn wodny wybudowany w 1939r. który jest zlokalizowany przy rozlewisku rzeki Płonki. W drugim etapie grupa uda się do Parafii św. Achacjusza w Skołatowie gdzie znajduje się kościół z 1927 roku o cechach renesansowych. Świątynia ogrodzona jest kamiennym murem z krużgankami i dzwonnicą-bramą w jego części zachodniej. Po tym etapie rajdu dla wszystkich uczestników przewidziano ciepły posiłek. Ostatnim przystankiem na trasie rajdu będzie dwór w ,,stylu dworkowym" wybudowany w 1925 roku dla Władysława Staniszewskiego..Po powrocie do Raciąża na placu przed Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji obędzie się biesiada cygańska, podczas której uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.

Przewodnikiem na trasie II Raciąskiego Rajdu Rowerowego będzie archeolog 
Marek Gierlach.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do dnia 18 lipca 2018r.

Liczba zgłoszeń ograniczona!

 

Formularz zgłoszeniowy >>POBIERZ

Regulamin >>POBIERZ

Oświadczenia >>POBIERZ


Organizator:
Gmina Miasto Raciąż

 


Współorganizator:
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Sp. z o.o. w Raciążu

 


Współorganizator:
Miejskie Centrum Kultury, Sportu 
i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu